Посівна-2018 принесе аграріям багато сюрпризів

Причини — затяжна весна, різке потепління та ціни на польові роботи.

За словами директора Української аграрної конфедерації Павла Коваля, весняно-польовий комплекс робіт цього року може бути складним через кілька чинників.

«Насамперед, ми констатуємо факт затяжної весни і прогноз різкого потепління, що вимагатиме від аграріїв дуже злагодженої і швидкої роботи з підготовки ґрунту та посіву багатьох сільськогосподарських культур одночасно, зокрема пізніх», — розповів Коваль.

Погодні умови, кажуть в Українській аграрній конфедерації, ускладнюють хід робіт і можуть позначитися на якості та своєчасності певних технологічних процесів.

Водночас, крім погодних умов, на якість посівної-2018 вплине ще два аспекти – вартість кампанії та деяка законодавча невизначеність, яка може вплинути на структуру посівних площ ярих та технічних культур.

Так, законодавчою невизначеністю керівник конфедерації називає скасування відшкодування державою ПДВ при експорті олійних культур, зокрема соєвих бобів. Як відомо, нині аграрії пропонують скасувати зміни до Податкового кодексу, які відміняють компенсацію ПДВ. Павло Коваль повідомив, що через такі правки рентабельність вирощування сої скорочується на 16-17%. Тож фермери та аграрні підприємства сіятимуть щось інше. У конфедерації наголошують, що саме соя та ріпак є придатними для сівозміни низки культур. А от соняшник та кукурудза – ні.

Вартість цьогорічної посівної кампанії складе близько 125-129 мільярдів гривень. Якщо оцінки підтвердяться реальними витратами, то подорожчання в порівнянні з минулим роком складе 21-25 мільярдів гривень, підрахували в Українській аграрній конфедерації.

Щодо подорожчання врожаю цього року, фахівці прогнозують формування ціни на світових ринках залежно від глобальних трендів кон’юктури. Оскільки аграрії віддадуть перевагу так званим «бірховим» культурам – кукурудзі, соняшнику, ячменю та сої. А от ціни на культури для внутрішнього ринку – гречку, горох, просо тощо – формуватимуться через виробничі витрати, внутрішні попит і пропозицію.

Джерело: agro-business.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: