Повітря у Сумах забруднене, але не екстремально

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті у лютому.

Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Сумах здійснювала лабораторія обласного центру з гідрометеорології.

У лютому відбір проб атмосферного повітря відбувався на трьох стаціонарних постах, які розташовані за адресами: вул. СКД, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом місяця було відібрано та проаналізовано 1256 проб.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту та пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,4 рази, формальдегіду – в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовані по пилу в 1,2 рази 26 лютого при північному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2.

У порівнянні з січнем збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду сірки, рівень забруднення діоксидом азоту, оксидом азоту, формальдегідом зменшився, а пилом, оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у лютому не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у лютому по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

Поділитися в соціальних мережах: