Працівникам торгових центрів покращать умови праці

Нові зміни у будівельні норми (ДБН) щодо підприємств торгівлі зобов’язують проектувати при будівництві ТЦ та ТРЦ необхідні зручні службові приміщення для працівників, а також окремі паркомісця для них. Нові норми вже опубліковані. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє 1News

Торгівельні центри, які будуть проектуватися чи реконструюватися з 1 серпня цього року, мають дотримуватися цих норм.

Згідно зі змінами, на ділянках торговельних і торговельно-розважальних центрів або комплексів у їх складі чи в пішохідній доступності від них буде необхідно розміщувати:

– об’єкти сервісного обслуговування для працівників (це приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку тощо);

– місця паркування і зупинок легкових автомобілів для працівників;

– місця паркування і зупинок вантажних автомобілів та автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машиномісць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 «Планування і забудова територій».

При цьому, не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Раніше повідомлялося, що супермаркети будуть зобов’язані проектувати туалети для відвідувачів. Відповідна норма міститься в змінах до ДБН «Підприємства торгівлі», які вже опубліковані та набувають сили з 1 серпня 2019 року.

Джерело: 1news.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: