Президент схвильований розташуванням монастиря на території колонії на Сумщині

Картинки по запросу Гамаліївський Харлампіївський жіночий монастир

Гамаліївський Харлампієвський жіночий монастир все ще розташований на території Шосткинської виправної колонії №66.

За словами заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, з питанням необхідності відокремлення храму від колонії звернулося представництво монастиря, разом з іншими священнослужителями та громадськістю. Ця проблема схвилювала і народних депутатів та Президента України Петра Порошенка, котрий і дав вказівку розібратися в ситуації.

Наразі вирішується низка проблем. Серед них — фінансове забезпечення. Наразі проектно-кошторисну документацію щодо перенесення паркану виконують спонсори і в березні її буде закінчено. На часі також – вирішення проблеми, пов’язаної з виділенням земельної ділянки

За інформацією управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, на початку минулого року було розроблено ряд заходів щодо внесення змін до генерального плану с. Гамаліївка. І зараз ця робота завершується. Це дасть можливість і документальне підґрунтя для того, щоб відчужувати землю у колонії й надавати її релігійній громаді.

Наразі комісія вивчає питання, кому за документами належить ця ділянка, та розробляє шляхи її передачі монастирю.

До речі, Харлампіївський монастир, який діяв у 1713-1924 роках є пам’яткою архітектури національного значення та має історичну цінність – тут знаходиться усипальниця родини Скоропадських, зокрема тут поховані один з останніх гетьманів Іван Скоропадський та його дружина Анастасія.

Джерело: sm.gov.ua

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: