Рак молочної залози: без паніки!

Про це варто знати усім жінкам. Йдеться про рак молочної залози та про те, що робити, якщо у ваших грудях виявили доброякісну чи злоякісну пухлину.

У відділенні променевої діагностики у День радіології сумчанок обстежували на сучасному італійському цифровому мамографі, який встановили у лікарні 2 роки тому.

Лікарі зазначають, що жінкам віком від 40 років варто проходити обстеження раз на 2 роки. Якщо жінка у репродуктивному віці, тоді з 7 по 11 день менструального циклу. А от що робити, якщо під час обстеження у вас все ж виявили пухлину?

«Якщо виявили доброякісну пухлину, то потрібна консультація мамолога або хірурга. Лікування, швидше за все, буде консервативним, в залежності від того, яка саме пухлина, яких розмірів. Якщо ж вона злоякісна, то такі пацієнти лікуються у онколога», – говорить завідувачка відділення променевої діагностики Людмила Лук’яненко.

Рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок у всьому світі. За останні два роки лише у цьому медзакладі лікарі виявили онкологію у 30 пацієнток. Проте, медики зауважують: рак – це не вирок.

Рак молочної залози, виявлений на ранніх етапах, зазвичай виліковний. Навіть буває можливість провести операцію зі збереженням органу. І медицина невпинно йде вперед, постійно з’являються нові методики й технології. Тож навіть у разі виявлення злоякісної пухлини не треба впадати у відчай!

Медики зазначають, що мамографічне обстеження є найкращим засобом профілактики. Завдяки йому можна виявити рак молочної залози на ранній стадії і вилікувати його.