Різдвяне послання архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія

ЧЕСНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ІНОКАМ ТА ІНОКИНЯМ,

УСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

«Небо і земля днєсь пророческі звеселяться, ангели і люди духовно торжествують, адже Бог у плоті явився сущим у пітьмі та тіні сидячим …»

(Стихіра 1-ша на літії)

Звершилось неосяжне для людського розуму таїнство – народився Господь наш Іісус Христос від Пречистої Діви Марії у граді Давидовому Віфлиємі (Мф. 2.1). Настав благословенний час, коли свята Різдвяна ніч знову є для нас живим і урочистим повторенням тієї таємничої ночі, коли здійснилась велика обітниця про спокуту людського роду та позбавлення ві рабства гріховної пітьми, коли ангели заспівали: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благословення !» (Лк. 2,14)

Свята ніч Різдва стала головною подією людської історії. Ця подія об’єднала навколо себе не лише людський рід від Адама до наших днів, але і Божі замисли про створення світу, про буття і про настання «нового неба і нової землі, на яких живе правда» (2Петр. 3,13).

«Можна лише дивитись, бачучи дивне Різдво, адже переможений єства чин, і звичайні закони речей, – говорить Григорій Неокесарійський, розмірковуючи про таємницю цього свята, – нові чудеса вражають мене страхом. Вітхий Днями став Немовлям, щоб зробити людей чадами Божими. Той, що Сидить на Небесах, заради любові до людей, Покоїться у яслах безсловесних тварин.»

Коли ми чуємо святі слова різдвяних піснеспівів, наші душі сповнюються особливими переживаннями, оскільки, за свідченням святителя Іоанна Златоуста, «від свята Різдва Христового почалися наші свята, як від джерела – різні потоки».

Протягом більш ніж двох тисяч років Церква устами апостолів, святителів та подвижників благочестя свідчить світові про те, що Різдво Христове є проявом Божого смирення, в якому Безкінечний і Самодостатній Бог служить людині, сприяючи її спасінню. У Своєму служінні Господь долає межі єства! Преподобний Ісидор Пелусіот говорить, що Христос не просто прийшов до тих, хто живе на землі, але «спустився до пекла, щоб бути всюди і спасати всіх скрізь».

Дорогі! Радіючи нині про Народженого Богонемовляти Христа, хочу поділитись цією світлою радістю з вами! Нехай це свято увійде радістю і новими надіями в життя кожної людини, кожен наш храм об’єднає у молитві пастиря і паству, роблячи їх співробітниками Христу. Нехай кожне  наше відвідання храму, кожне слово домашньої молитви стане кроком назустріч Народженому нині Христу,нехай все наше життя буде наповнене справами любові. Радість і мир Різдвяної звістки нехай увійдуть в наші оселі, осяюючи наші душі й серце світлом Христовим!

«Шануючи малий Віфлиєм, який знову привів тебе до раю, – закликає нас святитель Григорій Богослов, – йди із зіркою, принеси разом з волхвами дар – золото і ливан, і смирну – як Царю, і як Богу, і як Тому, Хто помер заради тебе; прославляй  з пастирями, радій з ангелами».

Нехай же приклад божественного смирення і лагідності Христової відгукнеться в нас конкретними справами, наповнюючи миром і радістю наші серця, наші сім’ї, всю нашу країну. Ми ж у цей світлий день разом із ангельським воїнством заспіваймо Народженому Богонемовляті благословенну пісню: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благословення»!

Христос рождається — славіте!

Христос з небес – зустрічайте!

Христос на землі – підносімося!

 

З любов’ю у Христі та благословенням

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: