Робомобіль Mercedes “дивиться в очі” пішоходам

Jaguar обладнав свої безпілотні автомобілі аналогами очей, щоб не лякати пішоходів. Подібне створили й для Mercedes-Benz.

Робомобіль Mercedes – модифікований седан S-класу – обладнаний круговою сигнальною системою зі світлодіодів бірюзового кольору, встановлених на даху. Лампочки загоряються, коли автомобіль їде в режимі автопілота, повільно блимають, коли він збирається зупинитися, і миготять, коли машина починає розганятися, повідомляє Нightech+ з посиланням на New Atlas.

Деякі лампи видно тільки пішоходам і велосипедистам, які рухаються назустріч робомобілю. Ці сигнали сповіщають про те, що сенсори машини помітили їх і можна не турбуватися. Приблизно так само працює зоровий контакт між водієм і пішоходом.

Є також стрічки зі світлодіодами на лобовому склі, решітці радіатора, фарах, бокових дзеркалах і по нижньому краю вікон. Вони також повідомляють про те, що за кермом немає водія.

Коли «Мерседес» збирається рушити, спочатку піднімається його передня підвіска, потім задня, після чого бокові дзеркала приймають робоче положення.

“За задумом розробників, цими діями, що нагадують потягування тварини, інші учасники руху інтуїтивно зрозуміють, що автомобіль зараз поїде”.

Після вивчення реакції людей на таку систему Mercedes-Benz поділиться досвідом з SAE International – співтовариством автомобільних інженерів, що встановлює стандарти транспорту.

Зауважимо, восени минулого року безпілотні вантажівки компанії Volvo отримали перший комерційний контракт. Шість автономних великих вантажівок будуть вивозити вапно з кар’єру норвезької гірничодобувної компанії Brønnøy Kalk AS, самостійно долаючи 5 км маршруту.

Поділитися в соціальних мережах: