Розслідування від СТС: Чи чекати армагеддону на сумській «Еспланаді»?

Сумчани  б’ють на сполох. Кажуть мешканці нового спального району, що на проспекті Лушпи, через десятки років сидітимуть без води, світла та газу, а каналізація тектиме прямо у їх двори.

Питання оснащеності мікрорайонну комунальними мережами вже підіймалося неодноразово.  Екс-головний архітектор міста зазначив: нових мереж не проводили, втім старі, радянські- витримають всі навантаження.

«Ті мережі, що були закладені під ций проект ще в 70-80 роки, вони існують та проблем там немає. Вода, каналізація — територія підготовлена. Технологічно, ті мережі, що були прокладені у радянські часи, були надійніше, міцніше та більше в об’ємах у 2-3 рази», — говорить екс-головний архітектор Сум Володимир Биков.

7

Сумчани з цим не погодились, мовляв потужності нових технологій в рази більші, ніж у радянські часи, тож кажуть: зі старими трубами та дротами – чекай біди. Люди кажуть – мережі потрібні нові. Згідно з документами, нові шляхопроводи, газові, водні та каналізаційні мережі — проводять коли є комплексна забудова. Тобто десятки будинків зводять за одним проектом. Втім, «Сумбуд» за власним розсудом, кожен дім будує як окрему новобудову.

«Взагалі ця територія була надана в оренду і її забудову треба вирішувати комплексно. Це дійсно комплексне вирішення забудови даної території. Але яким чином здійснюється вибірково ця забудова — тут я не впливаю на цю ситуацію», — коментує головний архітектор Сум Андрій Кривцов.

Чиновники держархбудконтролю цю інформацію підтверджують.

6

На сайті «Сумбуду» вказано — вони відпрацьовують техумови по мережам разом з комунальними підприємствами. Ми запитали у цих компаній, яка ситуація з мережами. Відповіді вражають. Приміром, головний інженер міськводоканалу каже: оснащувати «Еспланаду» новими трубами на весь мікрорайон ніхто не збирався. Їх частково прокладають до кожного будинку окремо.

«Вони приймають рішення, будують один два будинки, ми більше не будуємо. Звертаються до Міськводоканалу: «дайте нам на 2 будинки технічні умови». Не видати ми не маємо права. Видаємо на 2 будинки. Потім з’ясовується через якійсь період з’являються ще 2 будинки», — говорить головний інженер КП «Міськводоканал» Йосип Тисівський.

Крім того, чиновник каже: перш ніж підключати нові будинки до старих комунальних мереж, їх треба реконструювати. У іншій же комунальній організації проблеми не вбачають.

«Є ряд будинків. по яким вже виконані процедури. Є ряд домів, які ще будуються, і в процесі будівництва будуть підключені. Проблемних питань повязаниз з електрозабезпеченням не «Еспланаді» немає», — повідомив технічний директор ПАТ «Сумиобленерго» Віктор Рябченко.

А от нинішній головний архітектор міста каже: навіть не знає, як могли затвердити цей план будівництва.

 «Яким чином там видавалися містобудівні умови та обмеження, я не буду коментувати, тому що це було не при мені. Документація логічного завершення не отримала», — говорить Андрій Кривцов.

Хто ж нестиме відповідальність за усі проблеми «Еспланади», питання відкрите. Представники «Сумбуду» прокоментувати ажіотаж довкола нового мікрорайону пообіцяли вже найближчим часом. Слідкуйте за нашими новинами.

Поділитися в соціальних мережах: