“Рута” чи не “Рута”? Чим закінчиться ініціатива міського голови?

Транспорт, без якого Суми вже навіть важко уявити. Йдеться, звичайно, про «Рути». Але саме вони постійно потрапляють в епіцентр скандалів через свій технічний стан. Сумчани неодноразово прохали прибрати їх з сумських доріг. І, здається, їх нарешті почули. 

Вони ламаються просто на ходу. Упродовж останніх років ми неодноразово розповідали про те, як сумські «Рути» губили колеса посеред дороги, в їхніх салонах гуляв вітер та йшли дощі. А у минулому році навіть їздили миші. Сумчанам такий громадський транспорт вже набрид.

Прибрати «Рути» з вулиць Сум пропонує і міський голова. Тож вже у наступному конкурсі перевізників участь братимуть тільки автобуси.

“Що стосується приватного транспорту, я думаю, що комунальний транспорт може конкурувати з ним. Я вам даю завдання, у нас є рішення виконавчого комітету про те, що наступний конкурс у нас відбувається без участі того транспорту, який сьогодні рухається у приватних перевізників”, – заявляє Олександр Лисенко.

Проте цього року конкурс для перевізників буде далеко не на усі напрями.

“По-перше, це маршрут №2, по якому закінчується термін дії договору, а також – це 2 маршрути, від яких відмовились перевізники, – 9-й маршрут та 25-й маршрут. Щодо інших у нас термін дії договору до 22-го року”, – каже начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг СМР Сергій Яковенко.

А от щодо обмежень – то тепер до конкурсу  допускатимуть лише автобуси більшої  місткості –  на 40-50 місць.

“Обов’язкові умови конкурсу вимагають, щоб автобуси були низькопідлогові, і щоб вони зручніші були для обслуговування осіб з інвалідністю”, – зазначає Сергій Яковенко.

ата проведення конкурсу поки невідома, ймовірно, нових перевізників обиратимуть на початку осені. Тож у цьому році сумчанам ще доведеться покататися на “Рутах”.

Що думають сумчани про маршрутки, ви можете почути в нашому сюжеті:

 

 

 

 

Поділитися в соціальних мережах: