Що буде в тарілках сумських школярів

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Сумської міськради обговорили питання харчування школярів, зокрема учнів початкової ланки.

Шкільне меню не завжди подобається дітям: хтось не п’є какао, комусь не подобається варена цибуля в супі, а когось нудить лишень від вигляду манної каші. Але учням обирати не не доводиться, або їси, або голодний ходиш.

Навчальний заклад самостійно затверджує меню, обираючи страви у спеціальному посібнику, рекомендованому МОН України. Але, якщо щось не подобається, батьки можуть обговорити це з викладачами.

“Головне, щоб меню було без заборонених продуктів. Якщо якась страва не подобається, можна звернутися до класного керівника, і побажання врахують. Також ми спробуємо впровадити у пілотних школах меню, розроблене Клопотенком, та шведський стіл”, – говорить Антоніна Данильченко.

Та з впровадженням новацій, наприклад шведського столу, в кухню шкіл можуть виникнути певні проблеми, переконана очільниця управління освіти. Адже в багатьох навчальних установах Сум лише 2 кухарів “годують” близько 200 осіб, а цього не достатньо.

Тож, коли у всіх школах збільшиться кількість кухарів, тоді зміниться система їх харчування. Пілотні школи – то добре, але й іншим дітлахам хочеться спробувати щось новеньке і смачненьке.

Зауважимо, що в Сумах всі учні початкової ланки, а їх 12 500 осіб, харчуються безкоштовно.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: