Що планують побудувати замість знесених будівель на території Сумського онкодиспансеру

На території Сумського обласного онкологічного диспансеру зносять лікувальні корпуси. Демонтують чотири будівлі через аварійність. На місці знесених приміщень планують хіміотерапевтичний корпус, повідомляє Суспільне.

Наразі знесли відділення дерматовенерології. Цю роботу виконує будівельна компанія “Федорченко” безкоштовно.

“Розпочали роботи близько тижня тому. За цей час вже демонтували одну з будівель. Далі у планах — демонтаж ще трьох будівель. Думаю, що за місяць ми із цим завданням впораємося. Зараз у нас підготовка будівельного майданчика, вирівнювання із наступним облагородженням. Єдине, що заважає, це температурний режим, а так, в принципі, щодо демонтажу, ніяких питань немає. Ці будівлі вже дійсно старі і відповідно їх міцність вже не та, яка була колись”, — говорить представник будівельної компанії Дмитро Соловйов.

Розібрати мають ще одне відділення дерматовенерології, хіміотерапевтичне відділення та лабораторію. На нефрологічне відділення ж чекатиме реставрація. Це — пам’ятка архітектури. Вона побудована у 1895 році, колись вона входила до складу земської лікарні. Коли її відреставрують, сюди переїде адміністрація закладу.

На місці знесених будівель, говорить директор онкодиспансеру Володимир Шевченко, планують хіміотерапевтичний корпус.

“Паркова зона, благоустрій тут буде. Ще планується для пацієнтів хіміотерапевтичний корпус. Це проєкт не цього року, тому що наразі у нас основне завдання — встановлення лінійного прискорювача. Далі — хіміотерапевтичний корпус — один із основних. 60% пацієнтів, які лікуються зараз, проходять хіміотерапевтичне лікування”, — зазначив він.

За його словами, першим мають збудувати бункер для лінійного прискорювача. Гроші на це збирають через благодійні внески.

“На сьогодні на рахунку фонду є 4 мільйони 98 тисяч. Нам треба зібрати на перший етап – відбудову бункеру для низькочастотного прискорювача, — це 13 мільйонів гривень, а у нас лише — чотири”, — каже директорка БО “БФ “Здоров’я Сумщини” Тетяна Євдокимова.

Говорить, що, за приблизними підрахунками, для оновлення обласного онкодиспансеру потрібно щонайменше 200 мільйонів гривень. Наразі в області мають онкологічні захворювання близько 36 тисяч мешканців.

У 2017 році з місцевих бюджетів на придбання лінійного прискорювача назбирали 19 мільйонів. У 2018 році за півтора мільйона розробили проєктно-кошторисну документацію, а в 2019 році на 14 мільйонів придбали кобальтові джерела для робочих апаратів променевої терапії.

У 2019 році на сесії обласної ради розглядали питання виділення грошей на придбання лінійного прискорювача. Тоді говорили, що на придбання обладнання загалом необхідно близько 105 мільйонів гривень. Гроші так і не заклали.