Що відбувається навколо довгобуду у Білопіллі?

Міський голова Білопілля Юрій Зарко на своїй сторінці у Facebook оприлюднив свою позицію щодо продажу довгобуду у центрі міста – будівлі податкової інспекції:

По- перше. Майже 30 років до цієї будівлі нікому не було жодного діла, окрім, звичайно, підлітків, які, ризикуючи життям, лазили по конструкціях. Ніхто за майже 30 років не зміг оформити право власності на будівлію. Ми – змогли!

Понад 2 роки продовжувалася ця процедура, але, все-таки нам вдалося це зробити. За цей час ми активно шукали потенційного інвестора для спорудження спортивно-розважального центру на базі цієї будівлі. Шукали і в Сумах, і в Києві. Відповідь у всіх була одна – це нереально!!! Бо будівля спродужувалася як адмінбудівля, а будівельні норми для спротивних чи розважальних закладів абсолютно відрізняються. Попередня вартість лише проектних робіт станом на 2016 рік складала 4,5 млн. Вартість же будівельних робіт склала б понад 100 млн. грн.

А утримання такого комплексу – хтось реально розуміє, скільки коштувало б? Одне опалення на півмільйони в місяць обйшлося б. Ця сума, можливо, колись би окупилася в Києві, але не в Білопіллі. (Набагато дешевше було б побудувати критий спортивний майдначик на голому місці). А найти такі кошти навіть для державного бюджету дуже накладно, а для обласного чи місцевого – зовсім нереально.
По- друге. Згадайте дитяче містечко “КіноКава” в Червоному Квадраті. Чому воно закрилося? Та тому, що дуже мало було відвідувачів. А де б ми знайшли стільки відвідувачів для такого великого комплексу? – їздили б із Сум? – Сумніваюсь!

По- третє. Щодо процедури продажу. Спочатку замовляється експертна оцінка майна. І хоча ми сподівалися хоча б мільйон гривень отримати за будівлю – максимальна сума, згідно з  експертною оцінкою,  склала 574 тис.

Продаж відбувається виключно на електронних торгах. Впливати на учасників міська рада ніяк не може, бо ці дані закриті, і до самого моменту проведення аукціону ми не можемо бачити, хто є учасником. Це може бути будь якась особа чи фірма з усієї України. Умови продажу також не ми придумуємо, а вони є типовими для всієї України.

І зниження ціни у 2 рази також виписане в умовах. За ці умови голосували депутати міської ради ще перед початком аукціону. Чи є наразі бажаючі викупити цей об’єкт чи ні. ми не знаємо, бо дані відкриються лише в день торгів. Але в разі реєстрації декількох учасників сума у 287 тис. буде стартовою, і ціна почне підвищуватися.

По- четверте. У мене складається враження, що хтось захотів просто безкоштовно прибрати до рук цей об’єкт, а ми завадили…
Отож робіть висновки самі, шановні друзі!”