Школа №29: вкотре обговорили, однак згоди не дійшли

У Сумах вже вкотре обговорили питання фінансування класів мистецтв школи №29. Це заклад, у якому діти здобувають, окрім базових знань, ще  й спеціалізовані — творчі. Проте наразі їх функціонування під питанням. Вчителі та батьки школярів вже звертались за допомогою до влади. Чи вдалося щось вирішити на цей раз?

Проблема із фінансуванням школи №29 обговорюється у Сумах вже не перший місяць: існування школи мистецтв та робота вчителів із творчих предметів під загрозою, адже фінанси скоротили. Люди у відчаї звертаються до всіх установ, що могли б зарадити цьому. Прийшли і на бюджетно-планову комісію. Діалог між представниками влади і представниками школи йшов на підвищених тонах. Кажуть, що ця школа – не окрема, й не унікальна, а фінансувати навчальні заклади збираються усі.

«Питання по 29-й школі ми вирішимо централізовано: немає у нас 29-ї школи, у нас є галузь» — каже директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлана Липова.шк1

Її підтримує й Антоніна Данильченко, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради: «Це питання буде розглядатися, я пояснюю – питання поділу класів на групи, функціонування груп подовженого дня. Сьогодні була координаційна рада».

«Ми розглянули питання і дали доручення структурному підрозділу пропрацювати питання фінансування з 1 травня по 1 вересня, з 1 вересня по 31 грудня. Моє прохання: працюйте, будь ласка, не з депутатами, не з телевізором, а з Антоніною Миколаївною» — звертається до учасників зібрання начальник управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації Дмитро Лантушенко.

Учителів та батьків обурила відсутність конкретної відповіді. Мовляв, опрацюють питання фінансування до 31 грудня, а що потім? На питання «Чи є вірогідність того, що школу закриють?» – відповіли, що «вірогідність завжди є».

У межах кабінету обговорення не закінчилось. У коридорі батьки та учителі говорили про реальні проблеми їх школи.

«Конкретної відповіді ми знов не отримали, — говорить завуч школи мистецтв №29 Тетяна Чепела, — тож ми вимушені чекати, але ми переконані, що, крім нас, це питання підіймати ніхто не буде».шк3

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Віра Мотречко заспокоює присутніх: «Місто повністю бере на себе цю відповідальність. Мер сказав, що обов’язково ці гроші знайде, — десь знімемо з інших проектів, але те, що держава пообіцяла, ми виконаємо, і на наступний рік як працювали, так і будемо працювати».

Тож чи буде функціонувати школа №29 у повному обсязі, як звикли до цього учні, що прагнуть навчатись, будемо слідкувати.

Детальніше дивіться у сюжеті на телеканалі СТС.

Поділитися в соціальних мережах: