Школярам показали, як працює пожежна служба

12 лютого виставка Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, яка є своєрідним музеєм вогнеборців, відчинила свої двері для учнів 6 класу Сумської школи № 17.

Організатори заходу висловили радість від зустрічі та підкреслили її важливість у навчально-виховному процесі для малечі. Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій роз`яснили слухачам основні правила пожежної безпеки. Дітям розповіли, чому не можна пустувати дома з вогнем, та про жахливі наслідки такої забави.

Наступним етапом стала екскурсія виставкою. В історичному залі фахівці розповіли про створення оперативно-рятувальної служби Сумщини. Проходячи іншими залами, учні дізнались про те, як проходить організація бойової, фізичної і психологічної підготовки сучасних рятувальників. А в залі пожежно-рятувального озброєння знайомились з його зразками, рятувальним обладнанням, бойовим одягом та засобами індивідуального захисту. Найбільше вражень і емоцій дітлахи отримали, беручи участь у силових вправах та пожежній естафеті, яку організували працівники виставки. У цих змаганнях на рівні з хлопчиками активну участь брали й дівчатка. Оскільки все обладнання, яким користувалися дітлахи, не легке, юних рятувальників підстраховували працівники виставки.

Справжнім сюрпризом для малечі стало відвідування Державної пожежно-рятувальної частини. Школярі мали можливість посидіти в пожежному автомобілі, поміряти бойовий одяг та апарати для захисту органів дихання, ознайомитись з принципами та методиками боротьби зі справжніми пожежами. На фінальному етапі школярі дізналися, як ліквідувати пожежу на початковій стадії за допомогою вогнегасника. За словами педагогів, такі заходи закладають у свідомість підростаючого покоління життєві навички безпечної поведінки. Сьогодні це гра, але завтра отримані ними знання за необхідності допоможуть врятувати життя не лише в умовній, а й реальній надзвичайній ситуації. А для деяких з них, можливо, сьогоднішня зустріч стане вирішальною у виборі професії.S2810010 S2810048 S2810081

Поділитися в соціальних мережах: