Шостка на порозі екологічної катастрофи

Про це повідомив під час «круглого столу», проведеного 22 квітня у Шостці в рамках всеукраїнської компанії «Зелений виклик», начальник Державної екологічної інспекції в Сумській області Геннадій Базаров.

Тривогу у нього викликають промислові стоки, у складі яких міститься гептил. Вони зберігаються на промисловому майданчику колишнього підприємства  «Елга». «Ці ємності підземні, вони не пристосовані для зберігання таких хімічних сполук. Неможливо проконтролювати, витікає чи не витікає суміш… », – вважає Геннадій Базаров.

За його даними, у нижній частині ємностей вміст гептилу становить 13%, у верхній  від  0,4% до  3%. Перевищення концентрації у 5% становить загрозу для оболонки ємності. Начальник Державної екологічної інспекції зазначив: якщо гептил потрапить у водоносні горизонти, то у Шостки будуть великі проблеми.

Ніхто не знає і кількість цих  ємностей. За інформацією Геннадія Базарова, спочатку тендер проводився на знищення близько 100 т речовин. «50 т доїхало, 50 – не  доїхало. Або це   на папері було зроблено, або десь воно поділось», – сказав керівник екоінспекції.

На його думку, вирішити проблему можна на державному рівні, оскільки в Україні немає підприємства, яке мало б ліцензію на знищення гептилу.

Екс-міністр екології Сергій Курикін, який теж взяв участь у «круглому столі»,  вважає, що єдиним реальним інструментом вирішення проблеми є звернення в UNIDO (Організація Об’єднаних Націй з питань індустріального розвитку).

«Звернення до UNIDO может мати реальний ефект. Звертаючись до UNIDO, ми одержуємо експертну оцінку, кошти і, нарешті, вони можуть підібрати те підприємство за межами України, яке здатне переробити це», – сказав Сергій Курикін.

До  UNIDO необхідно направити звернення від місцевої влади, а також від одного з міністерств. Сергій Курикін запропонував підготувати проект такого документа, а також одночасно заручитися підтримкою Мінекології.

Джерело: shostka.info