Шрифт на банкноті у 1000 гривень виявився піратським

У новій купюрі використовували крадений шрифт компанії Adobe.
Один з шрифтів на купюрі в 1000 гривень виявився краденим. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив дизайнер Богдан Гдаль. За його словами, напис «Одна тисяча гривень» написана шрифтом компанії Adobe, а саме Bickham Script, який розробив дизайнер Річард Ліптон в 1997 році.

«До 2016 року цей шрифт взагалі не мав офіційної кириличної версії. Якщо їм хтось користувався, то це були тільки піратські видозміни, які автоматично вважаються краденими, оскільки ліцензія шрифту забороняє будь-яку модифікацію форм букв і їх перевидання», – написав дизайнер української студії Bohdan Hdal Design.

Богдан Гдаль також зазначив, що в мережі знайшли серію шрифтів під назвою Bickham Script One, Bickham Script Two, Bickham Script Three, підписані ім’ям якийсь росіянки Олександри Гофман. Як виявилося, у шрифтових колах вона досить відома як автор крадених версій шрифтів, які підписувала своїм ім’ям і далі поширювала безкоштовно без дозволу авторів. Він уточнив, що серію краденого Bickham Script вона зробила у 2005 році.

Таким чином у Нацбанка не може бути ліцензії саме на цей варіант шрифту.10

Джерело: ubr.ua

Поділитися в соціальних мережах: