Сільським лікарям обіцяють безкоштовне житло

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що лікарям, які працюють в селах, будуть надавати безкоштовне житло.
Оплата ж всіх лікарів «первинки» вже до кінця 2018 року істотно зміниться, коли заклади охорони здоров’я приєднаються до медичної реформи і підпишуть договори з НСЗУ, пише «УНІАН».

Для цього, за даними МОЗ, в бюджеті передбачено п’ять мільярдів гривень на зведення нових амбулаторій, житла для лікарів, придбання медобладнання та службового транспорту.
Повідомляється, що більше 13 мільйонам громадян України, які живуть в селах, потрібен кращий доступ до якісних медпослуг, через що основним завданням є створення мережі медустанов, щоб людям не доводилося долати великі відстані до найближчої амбулаторії, а лікарі були зацікавлені їхати працювати в селах .сыльмед1

Нагадаємо, в кінці 2017 року набрав чинності Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості».
Законопроект спрямований на забезпечення за місцем проживання людини, яка звертається за медичною допомогою, здійснення професійного консультування лікарем-фахівцем за допомогою засобів телемедицини та виконання встановлених їм медичних призначень медичним працівником, укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги.

Джерело: sud.ua

Поділитися в соціальних мережах: