Сімейні радниці Сумщини: рік роботи над захистом прав громадян

Міністерство юстиції наприкінці 2018 року запустило спільний проєкт”Сімейні радники”, який реалізовує разом з системою безоплатної правової допомоги та громадськістю. Робота радників спрямована на захист прав громадян у сфері сімейних відносин. Сумщина стала однією з областей, яка долучилась до пілотного проєкту і вже рік успішно реалізовує його.
Сімейні радники – це активні українці, які щодня допомагають іншим боротись за свої права. Більшість долучились до проєкту, бо стали жертвами домашнього насильства, інші – були свідками протиправних дій у родинах. Радники працюють на волонтерських засадах і спільно з органами влади допомагають постраждалим.
У Сумській області консультантами стали освітяни Ольга Полякова та Людмила Пономаренко. За сприяння радниць у машинах патрульної поліції з’явились м’які іграшки-антистрес, які допомагають урівноважити психічний стан дітей, які переміщуються патрулями. За рік реалізації проєкту надано близько 100 індивідуальних консультацій, половина з яких стосувалась протидії домашньому насильству.
Спільно з місцевими громадськими організаціями проводили тренінги у вищих навчальних закладах Сум, де навчали студенток навичкам фізичного і психологічного самозахисту,розповсюджували матеріали щодо запобігання домашнього насильства. Проєкт допоміг сумчанам не мовчати про проблеми домашнього насильства, протидіяти насильницьким діям та вирішити питання виплати аліментів.
Сімейні радниці Сумщини надають консультації щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8. В умовах карантинних обмежень свої питання можна залишати на сторінці «Сімейних радників Сумщини» у соціальній мережі Фейсбук.

Поділитися в соціальних мережах: