Система соціальних послуг в умовах децентралізації для ОТГ Сумщини

Сьогодні, 10 липня, у Конгрес-центрі СумДУ відбувся форум з головами ОТГ Сумської області на тему «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»

На форумі розглядалися проблеми створення структурних підрозділів та центрів соціального захисту населення в об’єднаних територіальних громадах. А метою заходу було донесення інформації до сільських голів, старост та голів об’єднаних територіальних громад про досвід  впровадження таких підрозділів на прикладах роботи Березівської, Краснопільської, Миропільської, Грунської, Тростянецької та Буринської громад, обговорення її та поступове впровадження в інших ОТГ.

Під час виступу Валентина Соболєва, начальник відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, наголосила на моделі «Адміністрування та надання послуг із соціальної підтримки населення за принципом єдиного вікна», яка забезпечить надання комплексних соціальних послуг населенню. Цей метод охоплює організацію безпосереднього прийому громадян, проведення з ними бесід та роботи з документами з подальшою їх передачею в обласні центри.

Резюмуючи, Володимир Дериземля наголосив на тому, що центрами соціального захисту буде надаватися технічна допомога для створення робочого місця. Але така процедура буде надана лице тим громадам, які створювали відокремлені підрозділи соціального захисту. А сільські ради і ОТГ, які були у складі виконавчого комітету, не отримають такої допомоги.

Поділитися в соціальних мережах: