Сказати чумі «Стоп!»: на Сумщині пильнують та вживають превентивних заходів

Проблеми африканської чуми свиней наразі періодично виникають по всій Україні, і ситуація продовжує загострюватися. 

Про це говорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при облдержадміністрації під керівництвом голови комісії, заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори.

І, хоч АЧС не становить загрози організмові людини, кожен спалах тягне за собою запровадження карантину у 20-кілометровій зоні та знищення на цій території всього поголів’я свиней. А отже – багатомільйонні збитки.

Сьогодні Сумщина є благополучною щодо цієї небезпечної хвороби, але розслаблятися не можна. «Вже зареєстровано 37 спалахів цієї небезпеки у 12 областях. Ці випадки становлять загрозу виникнення АЧС в області, а отже вимагають від усіх відповідальних структур вжиття превентивних заходів», – зазначає Микола Подопригора.чума

Він закликав усіх членів ДНПК, а також представників запрошених та зацікавлених структур, до сумлінного виконання своїх службових та професійних обов’язків  з питань локалізації та упередження цих факторів небезпеки.

За результатами обговорення заходів комісія ухвалила рішення усім ДНПК на Сумщині до 20 березня 2018 року провести організаційну роботу  та розробити графіки проведення депопуляції дикого кабана по кожному користувачу мисливських угідь окремо. А голова комісія ще раз наголосив на тому, що необхідно постійно посилювати роботу по недопущенню поширення спалахів гострих інфекцій та хронічних інфекцій, зокрема сказу тварин та лейкозу ВРХ.

Джерело: sm.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: