Сніжних барсів виховують в cумському клубі «Абалаковець»

Сьогодні світ і Україна зокрема відзначає Міжнародний день альпінізму, адже саме цього дня швейцарські альпіністи Жак Бальма і Мішель-Габріель Паккард вперше піднялися на гору Монблан – найвищу вершину Альп.

Віра Паненко, керівник Сумського клубу «Абалаковець», який 55 років готує альпіністів, розповіла, як виховують спортсменів-альпіністів міжнародного класу в Сумах.

«Ми тут даємо лише початкові знання: навчаємо рухатися в горах, допомагаємо отримати теоретичні та практичні навики. Також учасники клубу беруть участь у різних змаганнях, сходженнях у Карпатах. А ті, хто хоче підвищити свій рівень, переходять в альпклуб “Суми” до Федора Мітюхіна, президента нашої Федерації альпінізму і скелелазіння, і там він вже їх доводить до верхівок», – говорить Віра Паненко.

Вона також зазначила, що для тренувань в Сумах обладнаний скеледром в парку ім. Кожедуба (біля літньої естради), зроблений силами випускників клубу. Також, для навчання у приміщенні клубу є болдеринговий зал та мунборд (невеликий скеледром).

Серед відомих випускників «Абалаківця» – два майстри спорту міжнародного класу (Сніжних барси) Сергій Бублик  та Володимир Рошко та два майстри спорту Олексій Литовченко та Микола Шимко. Наразі у клубі займається близько 100 осіб, серед яких є і сумчани за 50.

До Дня Незалежності учасники клубу планують піднятися на Говерлу, аби розгорнути прапор держави у найвищій точці України.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: