Сьогодні у світі відзначають День бабака: яка погода чекає в цей день на українців

Щорічно 2 лютого в світі відзначають День бабака. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. По його поведінці можна судити про близькість настання весни.


Згідно з повір’ям, якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору — значить, зима скоро закінчиться, і весна буде рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, лякаючись її, ховається назад у нору — буде ще шість тижнів зими.

Головний бабак-синоптик України Тимко також спрогнозує прихід весни. Але організатори, переконавшись в здібностях тваринки, вирішили поставити йому й інші актуальні питання, на злобу дня.

 «Наш Тимко точний прогнозист і не тільки погодний… Доведено двічі: в 2016 спрогнозував коливання курсу долара в межах 25-30 гривень, щоактуально і сьогодні. Минулорічний прогноз про безвіз також виправдався», — розповідають організатори.

За повідомленням Українського гідрометцентру. У п’ятницю, 2 лютого, в Україні дощі пройдуть на заході, півночі і сході країни, в інших регіонах — мінлива хмарність.

Джерело: «УНІАН«

Поділитися в соціальних мережах: