Сьогодні в Сумах згадують про Чорнобильську трагедію

Сьогодні, 26 квітня, в Україні відзначаємо сумну річницю: вже 32 роки минуло відтоді, коли четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. За своїми наслідками це найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності. Сталася вона 26 квітня 1986 року о 01.23.
Радіоактивна хмара  тоді накрила не лише територію сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн — Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим — сьомим рівнем небезпеки.

Радіоактивно забрудненими в Україні стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора.

З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався. У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу». Його будівництво розпочалось у 2012 році і завершилося 29 листопада 2016 року.

26 квітня у Сумах відбудуться заходи до 32-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

10:00 – мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» за участю представників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (сквер по вул. Горького);

12:00 – концертна програма «Чорнобиль – біль душі моєї» (обласна філармонія).

Поділитися в соціальних мережах: