SpaceX побудує понад мільйон наземних станцій Starlink

У 2020-х роках компанія виведе на орбіту 12 тисяч супутників для роздачі інтернету. Глобальній мережі потрібна потужна наземна інфраструктура, до будівництва якої SpaceX вже готова. Від того, чи стане проект прибутковим, залежить майбутнє місії на Марс, повідомляє Нightech+.

Секретні плани

SpaceX направила до Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) заявку, в якій описала план створення наземної інфраструктури для Starlink. Компанія збирається побудувати близько 1 млн. станцій для прийому сигналів від групи супутників. До найбільшої в світі групи увійде 12 тис. апаратів. Половину з них SpaceX планує вивести на орбіту  до 2024 року.

“Перша партія супутників розміститься на висоті 500 км, а друга нижче – на рівні 335-346 км. Таке розташування скоротить термін служби апаратів, але зменшить затримку при передачі сигналу”.

Як саме працюватиме розгалужена мережа супутників і наземних точок зв’язку, компанія поки не повідомляє. Велику частину відомостей про проект тримають в секреті, а багато технологій – ймовірно – досі на стадії розробки.

У документі SpaceX повідомляє мінімум інформації. Компанія обіцяє, що наземні станції будуть базуватися на «передових технологіях», які підвищать якість широкосмугового доступу.

За даними GeekWire, інженери SpaceX використовуватимуть пласкі антени з фазованими антенними гратами, які будуть передавати і отримувати сигнали в Ku-діапазоні в зв’язці з сузір’ям Starlink.

У заявці сказано, що стандарти, встановлені FCC для більшості антен, не повинні поширюватися на розробки SpaceX. Раніше відомство вже визнавало, що діючі норми регулювання розраховані на групи супутників, розміщені на геостаціонарній орбіті, а компанія планує вивести апарати на низьку навколоземну орбіту.

Станції встановлять по всій території США, включаючи Аляску та Гаваї. Також точки розмістять в Пуерто-Ріко і на Віргінських островах.

Від сузір’я до Марсу

У жовтні група експертів Массачусетського технологічного інституту (MIT) провела оцінку планів SpaceX і визнала наземні станції одним з найскладніших елементів проекту.

«Компанії буде потрібна велика кількість станцій супутникового зв’язку, щоб система працювала на повну потужність», – зауважили дослідники.

Втім, 1 млн. станцій ще не межа. Так, послугами американського провайдера Dish Network користується 10,3 млн осіб – всі вони мають доступ до інфраструктури Dish TV.

SpaceX планує забезпечити інтернетом мільярди людей не тільки в США, але і по всьому світу. Очікується, що швидкість з’єднання Starlink навіть в найвіддаленіших регіонах буде доходити до 1 Гбіт/с.

Вартість проекту близько 10 млрд. доларів, але вже до середини 2020-х років витрати повинні окупитися. Згідно з внутрішніми документами, супутники для роздачі інтернету стануть основним джерелом прибутку для SpaceX, а щорічна виручка від проекту досягне 30 млрд. доларів.

Ці гроші дозволять Ілону Маску втілити в життя більш амбітні плани, один з яких – освоєння Марса. Перша місія відбудеться в 2024 році, а в подальшому підприємець планує зайнятися будівництвом бази на планеті. Успіх підприємства безпосередньо залежить від успіху Starlink. Раніше за зрив термінів при розробці сузір’я супутників Маск звільнив сім керівників проекту.

Ситуацію ускладнює запекла конкуренція з OneWeb і Telesat, які також планують покрити весь світ розгалуженою супутниковою мережею. Компаніям доведеться поборотися за частку на ринку, обсяг якого аналітики Satellite Industry Association оцінюють в 127,7 млрд. доларів. Для порівняння: весь ринок запуску супутників на орбіту, основний для SpaceX зараз, становить 5,5 млрд. доларів.

Поділитися в соціальних мережах: