Спадщину можна буде оформити у сільській раді

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун пояснила, чого варто чекати з набранням чинності з 1 січня 2016 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування».  Відповідно до його положень оформити спадкові права зможуть органи місцевого самоврядування, які наділяються спеціальними повноваженнями.

За словами Ірини Свистун, продовжуючи упровадження реформ європейського рівня, держава передала нотаріусам право реєстрації фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб. Сьогодні нотаріуси стають своєрідними міні-офісами Міністерства юстиції, де люди можуть отримувати цілу низку послуг. На Сумщині їх не так багато – 130.

Тож наступним кроком, що наближатиме послуги до людей, стало рішення, за яким у сільських населених пунктах уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування вправі вчиняти такі нотаріальні дії, як видача свідоцтва про право на спадщину та/або свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

Таку роботу здійснюватимуть кваліфіковані юристи, які мають пройти спеціальне стажування у головному територіальному управлінні юстиції.

Поділитися в соціальних мережах: