Сполучення між селами Сумщини опиняється під загрозою?

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка може зупинити пасажирські перевезення між селами Сумщини. Річ у тім, що урядовці зобов’язали перевізників мати пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю автобуси.

Про це повідомляє «Голос часу» http://www.golos-chasu.info/archives/166

До кінця 2019 року їх має бути не менше 35%, а з 2020 року – 50%. Про це йдеться у постановах КМУ “Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” та “Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”.

Не секрет, що між невеликими селами Сумщини зараз курсують застарілі автобуси, дуже часто ще радянського виробництва. Але люди раді й таким, бо на багатьох маршрутах взагалі немає перевізників. Приватні підприємці відмовляються обслуговувати їх через низький пасажиропотік, стан доріг та високу собівартість послуг. Якщо до цього додати вимогу закупити спеціальні автобуси, то багато перевізників можуть просто піти з ринку.

Є у постанові й позитивні моменти. Зокрема, перевізникам було зменшено кількість документів, які необхідно подати для участі в конкурсі на внутрішньообласні та приміські перевезення. Спрощено й процедуру відкриття нових автостанцій, хоча в сучасних реаліях це нашій області найближчим часом не загрожує.

Поділитися в соціальних мережах: