Студенти знімуть кінострічки про Донбас

Вже зовсім скоро вихованці театрального вишу розпочнуть роботу над короткометражними фільмами про війну на сході України.

У серпні розпочнуться зйомки трьох короткометражних кінофільмів режисерами яких стануть учасники освітнього проєкту «Від ідеї до екрану» – студенти й випускники КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого. Усі три стрічки об’єднує актуальна соціальна тема – життя звичайних українців в умовах військової агресії на Донбасі.

Мета проекту полягає у сприянні утворення нових професійних команд для успішної розбудови кінематографічного простору. Ініціатором проекту стала Тернопільська кінокомісія за підтримки Українського культурного фонду, який надасть грантові кошти.

“Проект надзвичайно важливий, він дає можливість долучити до творчості молодих фахівців на всіх етапах кіновиробництва. Він сприятиме тому, що в майбутньому ми матимемо системні ший та стабільніший аудіовізуальний сектор”, – підкреслила Ольга Логвиновська програмний менеджер програми «Підсилення потужності аудіовізуального сектора» Українського культурного фонду.

За словами очільника Асоціації кінокомісій України та Тернопільської кінокомісії Леоніда Бицюри, «Від ідеї до екрану» спрямований як на підтримку українського кіно в цілому, так і на розвиток ініціатив молодих митців.

Детальніше про кінострічки

Зйомки відбуватимуться у Київській, Полтавській та Хмельницькій областях. І хоча, фільми об’єднані загальною тематикою, проте, це три різні погляди і три різні історії. Режисерами та, водночас, сценаристами стали троє молодих митців:

  • Кирил Гриша – фільм «Остання війна»;
  • Володимир Бакум – «Тумани»;
  • Ольга Світлична – «Час собак».

За словами представниці Українського культурного фонду, на освітній проект виділено грант у розмірі 1 млн гривень.

А що буде потім?

Після зйомок, наприкінці жовтня, учасники проекту планують  їздити містами України (на кінокомісії) і презентувати там свої роботи молодим кінематографістам.  Це допоможе режисерам-початківцям побачити процес створення фільмів зсередини – від сценарію до здачі в прокат.

“Водночас, під час зйомок ми зніматимемо кіно про кіно і також покажемо, як це все було2, – розповідає учасник проєкту Володимир Бакум.

Джерело: vseosvita.ua

Поділитися в соціальних мережах: