Суд закрив справу про корупційні адмінпорушення керівника Кадетського корпусу

4

Провадження у справі відносно Юрія Свідлова закрили у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомили в Зарічному міськрайонному суді міста Суми. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів.

На начальника ліцею-інтернату «Кадетський корпус» були складені  адмінпротоколи за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (не повідомлення в установлених законом порядку про наявність реального конфлікту інтересів, вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, направлення подання про присвоєння військового звання «полковник» достроково та в 2015-2016 роках та видачу наказів про преміювання підлеглих, у тому числі свого пасинка).

Суд розглянув матеріали справи та дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 38 КУаАП, особу можуть притягнути до відповідальності за корупційне адмінпорушення протягом 3-х місяців з дня отримання уповноваженим органом інформації про вчинення таких дій, але не пізніше двох років з дня вчинення правопорушення.

З 4 квітня 2017 року (з часу, коли вже здійснювалася перевірка Юрія Свідлова) до 12 жовтня 2017 року (часу, коли матеріали надійшли до суду) сплинуло більше 3-х місяців, а з часу підписання подання про присвоєння військового звання (20 жовтня 2015 року) — більше 2-х років, тому на час направлення протоколів до суду та розгляду справи закінчилися строки, які визначені законом.

У складених протоколах зазначено, що Свідлов є суб’єктом правопорушення, пов’язаного з корупцією згідно п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто є військовою посадовою особою.  У ч. 1 ст. 6 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» регламентовано, що військові посади – це штатні посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями і відповідні їм військові звання передбачаються у штатах (штатних розписах) військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

Згідно листа Кадрового центру Збройних сил України № 321/кц/ 4112 від 13.11.17, наданого на запит суду, Юрій Свідлов не займає штатну посаду в Збройних силах України.

Законодавством України не заборонено працювати близьким родичам у закладах освіти. Так, згідно листа Міністерства освіти і науки України №1/11-13074 від 07.10.2016 обмеження щодо спільної роботи близьких осіб не поширюється на керівників закладів освіти.

Щодо повідомлення про конфлікт інтересів. В матеріалах справи є підтвердження, що начальник Кадетського корпусу 19 серпня 2015 року звертався із листом до Міністра освіти і науки з проханням роз’яснити зміни до Постанови КМУ № 566 від 05 серпня 2015 року щодо порядку преміювання, повідомляючи про конфлікт інтересів при нарахуванні та виплаті премій заступнику начальника з навчальної роботи, який є його пасинком, та отримав листа про те, що преміювання, встановлення надбавок і доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги, згідно вище вказаної Постанови КМУ, здійснюється за рішенням органу вищого рівня – тільки відносно керівника.

Після чого Свідлов підписував документи про преміювання, після їх погодження з юридичною службою, бухгалтерією та іншими службами. Умислу на вчинення корупційних дій, особистої користі в діях керівника за ознакою родинних зв’язків не встановлено.

Преміювання є невід’ємною складовою частиною грошового забезпечення всіх працівників-військовослужбовців та носить обов’язковий характер у межах виділених асигнувань. При преміюванні підлеглих Свідлова не робив нікому привілеїв. (що підтверджено порівняльними таблицями преміювання).

Преміювання здійснювалося на підставі положень, затверджених загальними зборами трудового колективу для всіх працівників, та по розміру винагороди не були більшими ніж для інших офіцерів рівної посади та звання.

Присвоєння військового звання здійснювалося Міністром оборони України на підставі подання Міністерства освіти і науки України, підписувалося після розгляду цього питання на зібранні трудового колективу всього учбового закладу та перевірялося кадровою комісією. Аналогічне військове звання було також присвоєно іншому заступнику начальника .

Згідно атестації, підписаної Міністерством освіти і науки України, Юрій Свідлов характеризується позитивно, як чесний і порядний офіцер, який багато зробив на користь учбового закладу. 21 листопада 2017 року трудовий колектив, батьки вихованців та випускників, офіцери ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка (усього 152 підписи) звернулися до суду з клопотанням урахувати його високі моральні та ділові якості при винесенні рішення по справі.

Поділитися в соціальних мережах: