Судова справа щодо компанії «Федорченко» набирає обертів

На сайті Сумської обласної прокуратури розміщений матеріал під гучною назвою «Щодо позову прокуратури про стягнення до бюджету коштів пайової участі та спекулюванні на цьому окремих осіб», в якому висвітлюється питання по судовому позову щодо скасування рішення Сумського виконкому про звільнення будівельної компанії «Федорченко» від внесення пайового внеску при будівництві будинків за адресою вул. Інтернаціоналістів, 35.

Дуже прикро, що прокуратура, повністю не розібравшись в питанні, спочатку подала позов від імені міської ради, який до речі, на останньому засіданні заявив, що порушень ніяких немає, і в захисті прокуратури не потребує, потім прокуратура на своєму офіційному сайті публікує дане «творіння», в якому повно неправди.

Наприклад, прокуратура пише: «Відповідно до умов конкурсу ТОВ «БВКК «Федорченко» зобов’язався передати  квартири ошуканим інвесторам ТОВ «Номак-Інвест» взамін на земельну ділянку та недобудову «Номак-Інвест», як нам відомо, цю недобудову ніхто нікому не віддавав, вона до сих пір належить банкруту ТОВ «Номак-Інвест».

По-друге: сума пайових внесків, яка прозвучала в судовому засіданні, була не 26, а 14 мільйонів.

По-третє: представники забудовника не говорили, що не дадуть квартири інвесторам ТОВ «Номак-Інвест» через даний позов прокуратури.

Ми були на засіданні суду, на якому юрист будівельної компанії чітко пояснив, що даний судовий розгляд жодним чином не вплине на виконання забудовника зобов’язань перед інвесторами. Але біда в тому, що за законодавством будинок не може здатися в експлуатацію без врегулювання питання за пайовими внесками, так як при заповненні документів для отримання сертифіката про готовність об’єкта в експлуатацію потрібно вказувати цю інформацію і на цю обставину не можуть вплинути ні забудовник, ні інвестори . Ось і виходить, що на сьогоднішній день люди не можуть отримати квартири у вже побудованому будинку саме через позов прокуратури.

Також слід зазначити, що 16 сімей вже отримали квартири від компанії «Федорченко», інші ж, хто захотів жити саме в будинках по вулиці Інтернаціоналістів, 35, повинні заселитися після здачі будинків в експлуатацію, що відкладається на невідомий термін через цей позов.

До того ж, в 2015 році, коли проводився конкурс по забудові вул. Інтернаціоналістів було чітко озвучено про звільнення переможця-забудовника від пайового внеску і це було не просто-так, а через великі зобов’язання, які ставилися перед забудовником: сплата до бюджету заборгованості за землю ТОВ «Номак-Інвест», надання 35 обдуреним сім’ям житла, прокладка зовнішніх мереж і т.д. Свої зобов’язання компанія «Федорченко» успішно виконує.

Смішно читати на сайті прокуратури: «При здійсненні позовної діяльності в інтересах держави прокуратура керується принципом рівності усіх перед законом», знаючи, що ТОВ «Номак-Інвест» вкрав 8 мільйонів у тому числі і бюджетних грошей і грошей інвесторів і не поніс за це абсолютно ніякого покарання. Виходить, що прокуратура вибірково виступає на захист держави і залишається тільки здогадується, на якому принципі базується цей вибір.

Роблячи висновки, можна сказати, що дана публікація прокуратури виглядає як спосіб тиску і на забудовника, і на суд.

Поділитися в соціальних мережах: