Сумчан попереджають про нашестя кліщів

ss_190940576_tick_1200

В кінці квітня у Сумській області зросла активність кліщів. Про це повідомляє санепідемслужба у Сумській області.

Кліщі — переносники таких захворювань як хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, лихоманка КУ і туляремія та інші.

Вони дуже люблять вологу і тепло, не переносять сонце і засуху. Улюблені місця  — лісові стежки й узбіччя доріг, чагарники, травостій. Кліщі можуть присмоктуватися на покриту волосяним покривом область голови, вуха, ліктьові і колінні суглоби, руки і ноги. Укус цих комах практично невідчутний. Неприємне відчуття виникає через декілька годин або діб після укусу: починається свербіж, подразнення, а нерідко і запалення шкіри.

Якщо вдалося вчасно помітити кліща, потрібно видалити його. Якщо вас вкусив кліщ, обовʼязково зверніться в медичний заклад до лікаря-інфекціоніста.

На території Сумської області в останні роки почастішали випадки хвороби Лайма. В 2015 році було зареєстровано 15 випадків хвороби Лайма (для порівняння у 2014 – 3 випадки).

Зовнішні прояви хвороби Лайма: можливі загальні нездужання, підвищення температури тіла до 38 градусів, головний біль, нудота, загальна слабкість, відчуття стягування і порушення чутливості в області укусу кліща, біль у суглобах, на місці укусу кліща з’являється набряк, почервоніння, еритема, оточена валиком.

Щоб вберегтися від укусів кліща необхідно:
— вирушаючи на природу, подбати про герметичний одяг, тобто надіти головний убір, затягнути рукави, заправити сорочку в штани, штани в шкарпетки;
— використовувати відлякуючі засоби (репеленти);
— через 1 — 2 години перебуваючи в природному середовищі робити огляд поверхні тіла, так як кліщі присмоктуються не відразу;
— прийшовши додому, ретельно огляньте одяг, квіти та інші речі, принесені з лісу чи луків.

Поділитися в соціальних мережах: