Сумчан закликають роззброюватися

З початку дії Місячника добровільної здачі зброї жителі області передали до поліції 67 одиниць незареєстрованої зброї, серед яких 16 одиниць нарізної мисливської та 11 – гладкоствольної, 143 одиниці набоїв до нарізної зброї, снаряд, протитанкова міна та 4 гранати. Ще одну мисливську рушницю цими вихідними передав до поліції 43-річний житель Середино-Будського району. А на Лебединщині поліцейські вилучили саморобний вогнепальний пристрій у раніше судимого 39-річного чоловіка.

Здати незареєстровану мисливську рушницю до поліції 43-річному чоловіку порадили місцеві дільничні, які проводили в селі роз’яснювальну роботу щодо умов дії Місячника в області. Чоловік відразу погодився з доводами поліцейських та написав заяву щодо добровільної здачі зброї. У подальшому після проведення відповідних перевірок власник рушниці розраховує зареєструвати її на себе.

А от 39-річному раніше судимому жителю Лебединського району за незаконне виготовлення та зберігання саморобного вогнепального пристрою, відповідальності не уникнути. Про те, що чоловік розгулює селом з самопалом, до поліції повідомили його ж односельці. Люди не безпідставно хвилювались за власне життя та життя випадкових перехожих, адже власник саморобного пристрою мав в селі погану репутацію та й був вже напідпитку. Місцеві правоохоронці негайно відреагували на повідомлення та вилучили у чоловіка цей пристрій.

«Наразі вилучений предмет вже направлено на експертне дослідження, а за цим фактом у поліції  відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю», яке передбачає покарання до семи років позбавлення волі, — розповідає Олег Цуріков, начальник Лебединського відділення поліції. – У разі визнання експертами цього пристрою вогнепальною зброєю її власнику загрожуватиме черговий тривалий термін ув’язнення».

Правоохоронці в черговий раз нагадують громадянам, які мають на руках незареєстровану зброю, про можливість скористатись дією Місячника та в добровільному порядку здати її до поліції. Лише в такому випадку власники нелегальної зброї звільняються від кримінальної відповідальності згідно ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Поділитися в соціальних мережах: