Сумчани дізнаються, що таке хачкар

Урочистості з нагоди відкриття хачкару –  пам’ятного знаку вірменського народу відбудуться в Сумах у неділю, 18 листопада, о 12.00 у сквері «Дружба» (навпроти пам’ятника жертвам Чорнобиля).

Хачкари («хач»– хрест і «кар» – камінь) – меморіальні пам’ятники вірменського народу, що не мають аналогів у світовому мистецтві. Основний елемент усіх хачкарів – хрест, який символізує християнську віру. Однак орнаменти, що його оточують, можуть бути різноманітними: гранат, виноград, птахи, звірі, розп’яття тощо. На території Вірменії можна побачити тисячі хачкарів, але не знайти двох однакових. Перші хачкари були створені багато століть тому. Їх ставили, щоб увічнити якусь важливу подію. У хачкарах закарбовані радість і смуток народу: перемога над ворогом, весілля, народження чи смерть людини. Хачкар став символом національної самосвідомості, частиною великої кам’яної книги Вірменії, сторінками якої є його кам’яні плити, стіни храмів і церков…

Зараз хачкари можна побачити в багатьох країнах світу, де є вірменські громади. У 2010 році вони були занесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: sumy.today