Сумчани, готуйтеся: термін весняного призову подовжено

В Україні, зокрема і в Сумах, набір на строкову військову службу проводять двічі на рік. Захист незалежності країни і її територіальної цілісності є обов’язком громадян нашої держави визначеним статтею 65 Конституції і частиною 1 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Так, в Сумах весняний призов розпочнеться наступного місяця. Цьогоріч його термін збільшили на місяць. Якщо раніше призовна кампанія тривала два місяці, то тепер сумчан у військових комісаріатах чекатимуть з початку квітня до кінця червня.  На строкову службу призиватимуть молодиків, яким до дня відправки у військову частину виповнилось 20 років і старших осіб, які не досягнули 27 років.

Про це повідомив начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко.

«У цьому році весняний призов буде проходити в квітні, травні та червні. Тобто 3 місяці, а не 2, як було в попередні роки», – говорить Станіслав Кононенко.

Зауважимо, що призовна кампанія може бути продовжена будь-якої миті протягом року лише на підставі Указу Президента (приймати новий закон для цього не потрібно). Крім того, чинне законодавство дозволяє Президенту в будь-який момент оголосити позачергові і додаткові призови строковиків, наприклад, в Нацгвардію (літній призов) або прикордонну службу (зимовий призов).

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: