Сумчани взяли участь у міжнародній кампанії пошуку астероїдів

16

Двоє сумчан у складі української команди астрономів-аматорів «Street Astronomy» взяли участь у двох міжнародних кампаніях з пошуку астероїдів, організованих International Asteroid Search Collaboration (IASC). 

У кампаніях взяли участь команди з 25 країн світу, Суми у складі української команди представляли Володимир Сулим та Дмитро Сенченко.

Як розповів Володимир Сулім, учасники працювали зі знімками з телескопу, який розташований в обсерваторії на Гаваях на висоті більше 3 км над рівнем моря. Українці обробили 55 наборів зображень, на яких вдалось знайти 36 нових об’єктів, що увійшли до попередньої таблиці відкриттів.

Вимірювання об’єктів відправлені в Центр малих планет, і тепер вони очікують підтвердження. Серед нових об’єктів Дмитром Сенченком і Володимиром Сулимом були знайдені відповідно 6 і 5 потенційних астероїдів.

До слова, Володимир Сулим є автором одного з проектів у рамках громадського (партиципаторного) бюджету м. Суми, яким передбачено сприяння залученню старшокласників та молоді до астрономічних спостережень та поширенню знань і навичок з астрономії.

Поділитися в соціальних мережах: