Сумчани з інвалідністю просять владу не залишати їх поза увагою

У Сумах створюють комунальну установу «Центр надання соціально-медичних, психологічних послуг учасникам АТО та членам їх сімей», однак влада залишає поза увагою відкриття подібного закладу для людей з інвалідністю.

За словами голови ГО дітей-інвалідів та молоді з ДЦП «Наша родина» Людмили Фрунзе, сумчани з обмеженими фізичними можливостями не мають змоги реалізувати свої права на реабілітацію та належний догляд у спеціальній установі. Це стосується абсолютно всіх категорій людей, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом.

У центрі для учасників АТО,  який депутати міськради вирішили створити минулого року, люди з інвалідністю не можуть отримати допомогу.

Зважаючи на велику кількість дітей, хворих на ДЦП,  в Сумах є нагальна необхідність у спеціальному реабілітаційному закладі.

Людмила Фрунзе говорить, що вже має певні напрацювання. Зокрема, налагоджена співпраця із польськими партнерами, які готові надати благодійну допомогу у вигляді обладнання для реабілітації інвалідів. Але для цього потрібне приміщення. За прикладом Польщі у ньому б могли проходити реабілітацію люди різних вікових категорій та стадій інвалідності. Тож вирішення питання з приміщенням залишається за міською владою.

У свою чергу секретар Сумської міської ради Андрій Баранов пообіцяв напрацювати план дій у цьому напрямку спільно з громадськими організаціями та фахівцями управління соціального захисту.

Поділитися в соціальних мережах: