Сумчанин у десятці фіналістів конкурсу STEAM-House

Як економно використовувати питну воду і сонячну енергію, допомогти людям з проблемами зору і зменшити ризики зсувів? Відповіді на ці питання шукали школярі-фіналісти всеукраїнського конкурсу STEAM-House, який 17 травня провели у приміщенні Міносвіти.

Організатори розподілили конкурс на дві категорії: для дітей 12-14 років (молодша група) і дітей 15-17 років (старша група). Загалом від школярів надійшло близько 100 заявок з описом smart-проектів. Після розгляду пропозицій журі відібрало 10 проектів, які й вийшли у фінал. Учасниками змагань стали школярі з Києва, Дніпра, Харкова, Горішніх Плавнів, Закарпаття, Южноукраїнська та Сум. Наша людина у десятці фіналістів — це Кирило Дикий (молодша група), який представив свою розробку «Інтелектуальний протез».

Переможцем у старшій групі став десятикласник з Полтавщини Михайло Сірий, який представив розробку «Розумний кран». Хлопець винайшов кран, який подає питну воду тільки тоді, коли в полі зору датчика, який прикріплений на стелі, з’являється людина. При розробці були використані електромагнітний клапан пральної машини і пристрій Arduino Uno. Собівартість такого крана — близько 350 грн., тоді як сучасний сенсорний аналог коштує від 5 до 15 тис. грн. Практична робота над винаходом тривала кілька тижнів. Зараз Михайло Сірий вже встановив один такий кран у своїй школі, він успішно працює близько 3 місяців.

Для постраждалих бійців АТО переможець молодшої групи Ігор Шибко презентував «Систему для компенсації втраченого зору». Вона складається з набору датчиків і обчислювального блоку, які кріпляться на тілі або одязі людини на трьох рівнях: коліна, пояс і плечі. Виявляючи перешкоду, датчики подають голосові повідомлення через навушники, вказуючи, з якого боку розташований предмет.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: