Сумчанину, що підняв тему грошей у лікарнях, почали погрожувати

Стаття 49 Конституції України повідомляє, що «у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно». Та насправді часто в лікарнях платять за різного роду необхідні предмети для аналізів та роблять «благодійні внески».

Кілька днів тому у мережі з’явилося відео, яке зняв сумчанин Володимир Руденко. Його обурила ситуація з оплатою послуг у Сумській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди. Чоловік після прийому в ортопеда роздрукував знімок за 55 гривень.  

«Спочатку я купив диск за 15 гривень, який коштує 5, і скинув знімок на диск. Одразу  ж мене направили до жінки, щоб роздрукувати його.  Я приходжу, кажу, мені потрібно роздрукувати. Один листок А4 коштує 20 гривень, 2 – 40 гривень», – говорить чоловік.

На питання про законність роботи цього пункту у поліклініці відповіли, що це не їх працівник. А підприємець лише платить за оренду приміщення.

Натомість завідувач поліклініки запевнила, що така ситуація склалася через недостатню кількість комп’ютерної техніки в установі.

«Ми думаємо забезпечити робоче місце ортопеда комп’ютером, аби знімок одразу виводився на монітор та зберігався в базі. Хоч він і дорогий, коштує близько 30 тисяч, проте ми плануємо його купити»,повідомив Олександр Ємець, головний лікар лікарні Святої Зінаїди.

Проте вчора, 13 серпня, Володимир Руденко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив про таке: «точку прибрали, але є легкі погрози з боку підприємця й інших осіб. Бажання зустрітися, поговорити. Обіцяли, в разі чого, негативні наслідки з боку прокуратури, СБУ. Я як би не проти. Пишу для того, щоб зрозуміло було, звідки ноги ростуть, в разі будь-яких негативних наслідків для мене і сім’ї».

Посилання на сторінку у Facebook

Галіна Корявко

 

Поділитися в соціальних мережах: