Сумчанка виграла суд у справі про безквитковий проїзд

Ковпаківський районний суд м.Суми задовольнив позов сумчанки Валентини Мощенко і скасував постанову патрульної поліції про накладення штрафу в розмірі 60 грн.
Після закінчення терміну оскарження рішення суду, винесеного 23 лютого, пані Валентина має намір судитися з КП «Електроавтотранс», вимагаючи від підприємства відшкодування моральної шкоди та компенсації судових витрат.

А було так: за словами Валентини Мощенко, 5 жовтня приблизно о 16.05 на зупинці СКД вона увійшла до автобусу №59А (Веретенівка-Баси), який їхав в напрямку Басів, і відразу передала водієві 3 грн. за проїзд. Водій квитка не дав. Зайшли контролери. Жінка просила водія дати їй квиток, але було пізно. Контролери стали вимагати штраф. Тоді вона запропонувала заплатити ще три гривні за проїзд, але отримала відмову. Її завезли на кінцеву зупинку Баси. До справи підключилася патрульна поліція. Прибув представник служби безпеки КП «Електроавтотранс». В результаті з’ясували, що Валентина Мощенко все-таки платила за проїзд. Однак в тому, що у пасажирки не виявилося квитка, на думку представників КП, винен не водій, а сама вона, оскільки «треба вимагати квиток». Процедура розгляду затягнулася на цілу годину.

Ображена й обурена несправедливим звинуваченням, пані Валентина вирішила скаржитися. З проханням провести перевірку правомірності дій контролерів вона зверталася у різні інстанції (КП «Електроавтотранс», Сумській міськвідділ поліції, місцеву прокуратуру м. Суми, відділ транспорту Сумської міськради, головне управління Госпродспоживслужби України в Сумській області, до міського голови та депутатів міськради). Після отриманих відповідей, які вважала відписками, пішла до суду. Розмір штрафу — 60 грн, але, як запевняє Валентина Мощенко, це справа принципу: «Якби кожен відстоював свої права, вони б так не нахабнішали».

Джерело: dancor.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: