Сумчани вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого, коли вся Україна відзначала День Героїв Небесної Сотні, до вшанування їх подвигу долучилися й сумчани – поклали квіти до могили Героя Небесної Сотні Олексія Братушки та меморіалу «Героям Слава».

«Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а готові за нього боротися, відстоювати власні права та свободи, – зазначив керівник апарату Сумської облдержадміністрації Ігор Кальченко. – У цей день вся наша держава відзначає День Героїв Небесної Сотні – людей, які ціною власного життя повстали проти несправедливості, на захист громадянських прав і свобод, європейського майбутнього країни. Вони були звичайними людьми – науковцями, митцями, студентами, вчителями, підприємцями…  Небесна Сотня віддала життя за майбутнє кожного з нас».

Саме відтоді Майдан став для українців символом Свободи, символом боротьби і самопожертви. І тому у пам’ять про всіх Героїв Небесної Сотні ми й сьогодні маємо бути згуртованими, сильними і відповідальними за свої вчинки, щоб довести всьому світові та самим собі, що ми, українці, єдині і незламні та завжди досягаємо своєї мети.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури й свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Участь у заходах традиційно взяв батько загиблого на Майдані сумчанина Олексія Братушки – Сергій Федорович Братушка.

«Коли мій син востаннє збирався на Майдан, я дуже його просив, щоб не їхав. Бо моє серце відчувало: я його більше не побачу. Мені сьогодні дуже важко і боляче, але я пишаюсь своїм сином. І маю велику надію, що смерть мого сина, смерть Небесної Сотні, смерть 13 тисяч наших воїнів не буде марною», – наголосив він.

Поділитися в соціальних мережах: