Суми — місто гуманних людей?

У Сумах волонтери запускають проект «Стерилізація», в рамках якого буде проведена масова стерилізація безпритульних котів.

Коли мова заходить про бездомних тварин, як правило, все в першу чергу згадують про собак. Адже їхнє життя проходить у всіх на виду, на міських вулицях, а зграї бродячих псів можуть становити небезпеку для людей.

Про кішок зазвичай думають менше, бо вони зазвичай не прагнуть вступати в контакти з людьми. Але тут теж існує проблема: кішки стають жертвами собак і різних захворювань, а ще частіше — людської жорстокості. І якщо стосовно собак шкуродери виправдовують себе можливою небезпекою для людей, то пояснити знущання над кішками і їх вбивство набагато важче. Що такого страшного роблять кішки, що люди намертво запечатують виходи з підвалу, прирікаючи тварин на довгу болісну смерть від голоду та зневоднення? А адже це — тільки один із прикладів сумної долі, яка чекає кішок, які народилися в сумських підвалах або опинилися на вулиці з вини «люблячих господарів», позбавилися від своїх вихованців або їх кошенят.

Звичайно, на порятунок кішок ніхто грошей з бюджету не виділяє і спеціальних КП для них не створює. Цим займаються виключно волонтери-добровольці. Ось уже півтора роки в Сумах існує центр перетримки «Кішку — в будинок». За час існування центр прилаштував більше 500 тварин, ще кілька сотень пролікував. Це дуже велика робота, що вимагає постійної напруги сил і нервів. Але бездомних кішок менше не стає. Тому волонтери вирішили паралельно з основною роботою втілювати в життя грандіозний план масової стерилізації котів — 1000 тварин за рік.

«Давайте разом зробимо наше місто кращим! Стерилізація — це єдиний гуманний шлях до зменшення поголів’я бездомних котів», — закликають сумчан волонтери.

Хто може хоч чимось допомогти — грошима чи хоча б іноді взяти на тиждень кішку, телефонуйте: 050-407-29-95 або 067-540-35-50.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: