«Сумигаз» відповів за свавілля перед депутатами

Протистояння між сумчанами та газовиками перетворюється на справжню війну.

Діяльність «Сумигазу» буквально паралізувала місто. Через надзвичайний резонанс справи депутатська комісія з питань законності зібралася знову.

Поява представників компанії – монополіста на комісії з питань законності стала справжнім сюрпризом для багатьох. Адже до цього дня всі звернення та запрошення керівництво Сумигазу просто ігнорувало.

29

Депутати наполягали, аби на засідання прийшов голова правління Костянтин Тацький, однак той занадто зайнятий, тому прислав своїх підлеглих. Через свавільні дії газовиків депутати не стримують емоцій.

«Паралізоване місто через вас – мополістів. Ви зажерлися вже по повній програмі. Це, навіть, торкнулося моєї сім’ї. Ви не зважаєте на людей. Ви такі ж люди та жителі міста як і всі інші. Ви повинні думати на три кроки вперед, перш ніж робити якісь капості людям», – говорить голова постійної комісії з питань законності Сумської міської ради Олександр Зименко.

28

Однак працівники «Сумигазу» наполягають – вони виконують інвестиційну програму. І по плану у них ще 137 будинків. А те, що через них люди сидять без газу по кілька днів, а то і місяців, їх не хвилює. Як і не хвилює ситуація із паном Володимиром та його роторним лічильником. Виправдання є на всі аргументи. Мовляв, сумчанин при установці лічильника не дотримався законів.

«Процедура реконструкції системи газопостачання не була витримана, акт приймання не підписаний, випробовування не підписані», – говорить представник ПАТ «Сумигаз» Дмитро Любивий.

23

Ці слова обурили пана Володимира. Адже закон – на його стороні.

«Ось висновки антимонопольного комітету України, ось рішення антимонопольного комітету, про те, що всі дії «Сумигазу» по відношенню до мене визнанні незаконними. Вони були оштрафовані на 68 тисяч гривень і у 10-денний термін їх зобов’язали відновити мені газопостачання. Тільки вони нічого не зробили», – каже пан Володимир, який вже 8 місяців живе без газу.

24

Штраф «Сумигаз» не сплатив. Однак, антимонопольний комітет – не єдина інстанція, яка підтримала законність встановлення роторного лічильника.

«Це третя частина документів, у яких викривають «Сумигаз» ,їх брехню. Я проїхав пів-України та звернувся до організації, яка сертифікує лабораторію «Сумигазу». Це івано-франківський науково-дослідний центр. Лічильник визнали придатним», – розповідає Володимир Пономаренко.

Всі ці озвучені нюанси, про які депутати навіть не здогадувалися, викликали шок.

«У мене склалося таке враження, що у вас своє законодавство. У нас українське, на рівні держави, а у вас взагалі своє якесь. Скільки було комісій – завжди проблеми із “Сумигазом”. За законом Ви маєто право приїхати, відрізати, придумати якусь фантастичну історію, поставити заглушку, або взагалі відрізати частину труби без згоди жителів? Вони є власниками, а не Ви. Ви є обслуговуюча організація», – сказав Олександр Зименко.

Такі історії – дієвий інструмент, завдяки якому «Сумигаз» встановив вже не один загальнобудинковий лічильник. План газовиків такий: аварійна бригада приїжджає нібито на виклик, перекриває газ всьому будинку.

30

А це оголошення, яке висить біля під’їзду. У ньому йдеться: цього дня у будинку мають встановлювати загально будинковий газовий лічильник. І ця схема із ремонтом через витік газу працює.

31

До особливо непокірних постійно виїжджає цей працівник «Сумигазу». Із людьми він не церемониться. Серед сумчан, які через лічильники конфліктували із монополістами, він має репутацію провокатора.

32

«Коли направляється пан Любивий, який провокує з 2016-го року всіх мешканців і відмовляється від зняття пломби як представника газорозподільної компанії. Чому саме цей чоловік направляється та після цього нічого не відбувається позитивного?», – цікавиться громадський активіст Олексій Паромчук.

34

Позитиву від присутності інженера не має ані при установці загальнобудинкових, ані індивідуальних лічильників. Можливо, справа  у ціні питання?

«У «Київгазі» встановлення цього лічильника коштує 1450 грн. А в Сумах – 5000 грн. Ось у чому ціна питання. Чому технічний директор їздить на Мазератті», – говорить пан Володимир.

У директора – Мазератті, у його підлеглого – годинник, дуже схожий на дорогий швейцарський бренд. На сайті виробника, схожий коштує більше 7 тисяч доларів. А це майже 200 тисяч гривень. Звідки у звичайного працівника української компанії можуть бути такі гроші?

26

Врешті-решт, комісія з питань законності дала результат. «Сумигаз» має протягом 10 днів створити комісію та прийняти рішення щодо лічильника пана Володимира. Перед Ольгою Фірсовою представники «Сумигазу» публічно вибачилися.

Нагадаємо, минулого тижня на території «Сумигазу» були порушені її депутатські права. Жінку не пустили на прийом до керівництва, хоча мали це зробити відповідно до українського законодавства.