Сумщина лишається без грошей: термінова сесія облради

117,5 мільйонів розбрату. На капітальний ремонт дороги на Сумщині виділили гроші з держбюджету. Зараз їх хочуть забрати, побоюючись, що область не встигне до кінця року освоїти усю суму через проблеми із проведенням тендерів. Ця інформація стала приводом для термінового скликання сесії облради.

Дорога державного значення Київ-Суми-Юнаківка. На її капітальний ремонт цього року виділили кошти із державного бюджету. Втім зараз їх можуть забрати.

Відповідно до заяви Укравтодору, це кошти саме Дорожнього фонду у сумі 117,5 мільйонів гривень можуть бути перерозподілені на інші області, у випадку, якщо їх використання не здійснено або заблоковано. На одну із ділянок дороги тендер пройшов, втім результати торгів зараз оскаржують в антимонопольному комітеті. Після того, як розкрили документи учасників, відхилили лише одну пропозицію – компанії «Полтавабудсервіс». Саме вони і поскаржились до Антимонопольного комітету на цю закупівлю. Їх документація не відповідає нормі, а репутація компанії на ринку не викликає довіри у замовника.

Аби зберегти ці кошти на Сумщині, терміново скликали позачергову сесію облради. На порядку денному – одне питання. Звернення до Президента і Прем’єр-міністра України.

Присутні у залі вкрай обурені тим, що відбувається.

«Наразі вже стало відомо, що постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2018 року за номером 515 в Сумській області було зменшено субвенції державного бюджету коштів, передбачених на ремонт у 2018 році траси Суми-Київ-Юнаківка», – говорить голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Депутати під час сесії вносять пропозиції щодо незначного коригування тексту звернення і висловлюють своє занепокоєння.

Прямо на сесії звучать заяви до поліції та СБУ.

За єдине питання на позачерговій сесії проголосували одноголосно.

Ситуація, коли Укравтодор забирає гроші не в межах області, перекидаючи їх з одного об’єкту на інший, а взагалі перерозподіляє фінанси на іншу область, є безпрецедентним випадком. За інформацією із власних джерел, гроші із Сумщини підуть на облаштування доріг в Івано-Франківській області.

Поділитися в соціальних мережах: