Сумщина потребує коштів на ліки для хворих на цукровий діабет та ниркову недостатність

Сумська обласна рада просить Верховну Раду, Кабінет міністрів та Міністерство охорони здоров’я виділити кошти з Державного бюджету України для придбання медичних препаратів хворим на цукровий діабет та хронічну ниркову недостатність.

Відповідне звернення облрада прийняла сьогодні під час сесії. За проголосували 47 із 54 присутніх депутатів. У документі наголошується, що Сумська облрада стурбована загостренням соціальної напруги через неналежний рівень фінансування державою видатків на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет та хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу.

Сумська облрада підкреслює, що цільові видатки на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу обласному бюджету Сумської області на 2017 р. передбачені у сумі 40 млн грн, що становить 73% від потреби на придбання витратних матеріалів, медикаментів та лікарських засобів для лікування цієї категорії хворих (55 млн грн). У 2016 р. на зазначені цілі використано 50,9 млн грн.

На сьогоднішній день в області кількість хворих, які потребують лікування методом гемодіалізу, складає 207 осіб, а середня вартість лікування одного хворого становить 265,7 тис. грн на рік.

Сумська облрада просить ВР, уряд та МОЗ невідкладно винайти можливість для збільшення вказаних цільових видатків медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

УНІАН

images.duckduckgo.com

 

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: