Сумщина стане першою в Україні, де запрацює сільський нотаріат

Мова про упровадження послуг по оформленню спадкових прав безпосередньо в органах місцевого самоврядування.

«Така послуга потрібна сільським жителям, які часто позбавлені можливості поїхати в райцентр, де працюють державні та приватні нотаріуси. Із запровадженням так званого «сільського нотаріату» послуги по оформленню спадщини будуть поряд – у сільській раді, – повідомила керівник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун під час презентації результатів роботи Міністерства юстиції України. – Щоб втілити цю ідею в життя, 18 осіб місцевого самоврядування проходять відповідне стажування, і 13 з них – із Сумської області».

Нагадаємо, що минулого року став зручним для людей і сервіс по видачі свідоцтв про народження дітей у пологових будинках. Понад 86 тисяч батьків у країні вже скористалися цієї зручною новацією. На Сумщині безпосередньо у пологових будинках отримано 2649 свідоцтв – це кожне третє свідоцтво про народження.

Завдячуючи цьому сервісу, новонароджена людина виходить з пологового будинку не просто довгоочікуваним сином чи донькою, а вже громадянином України з першим документом, що це засвідчує.

Більше того, органи реєстрації актів цивільного стану почали і оформляти приписку малят. З жовтня 2016 року  таким чином прописано 52 дитини.

А з 11 січня 2017 року Сумщина долучилася до пілотного проекту «Шлюб за добу», згідно якого можна оформити народження нової сім`ї за 24 години.

Джерело: sm.gov.ua

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: