Сумщині потрібні 100 мільйонів на лінійний прискорювач

лыныйний

За словами голови Сумської ОДА Миколи Клочка, вартість лінійного прискорювача становить десятки мільйонів гривень, тому його необхідно купувати зусиллями всієї Сумщини. За минулий і цей роки вдалося зібрати 19,5 млн. грн. «Ми рекомендували місцевим бюджетам виділити певну суму і передати у субвенцію в обласний бюджет. Однак не всі виділили кошти, зокрема, місто Суми із запропонованих 10 млн. фактично виділило тільки 1,5. Ромнам, Конотопу, Глухову теж необхідно включатися в цю роботу, тому що жителям їх районів також потрібно лікуватися», — закликав на колегії ОДА керівник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

Перший заступник голови облради Анатолій Річкаль розповів про досвід сусідньої області: «У Чернігові в минулому році зібрали з усієї області кошти і вже в лютому запустили лінійний прискорювач. Сучасне обладнання привезли з Англії і зараз надають допомогу хворим. Потрібно, щоб кожен голова району, ОТГ, міста перейнявся цією проблемою».

Довідково: лінійні прискорювачі широко використовуються як основний елемент (джерело рентгенівського і/або електронного випромінювання) апаратів для радіотерапії. Радіотерапія, променева терапія — лікування іонізуючою радіацією (пучками елементарних частинок з медичного прискорювача), застосовується в основному для лікування злоякісних пухлин і в радіохірургії.

Якщо говорити про досвід Чернігівської області, то вони купили прискорювач у минулому році. Постачальника визначили шляхом тендеру. Його виграв офіційний представник британсько-шведської компанії Еlektа в Україні — ТОВ «Біосенс». Чернігівська лікарня отримала від компанії бонус — ціна закупівлі лінійного прискорювача була на 23,3% нижчою за прогнозовану. Тому сума договору склала 57,5 ​​млн. грн. замість 75. Загальна вартість проекту з облаштування медустанови сучасним радіологічним устаткуванням становить 107 млн. грн. З них вартість лінійного прискорювача — 58 млн. Комп’ютерний томограф — додатковий функціонал для повноцінної роботи лінійного прискорювача, коштував 24,48 млн. грн. За даними онкологів, променевого лікування потребують майже 60% пацієнтів.

Поділитися в соціальних мережах: