Сумщині потрібні 100 мільйонів на лінійний прискорювач

За словами голови Сумської ОДА Миколи Клочка, вартість лінійного прискорювача становить десятки мільйонів гривень, тому його необхідно купувати зусиллями всієї Сумщини. За минулий і цей роки вдалося зібрати 19,5 млн. грн. «Ми рекомендували місцевим бюджетам виділити певну суму і передати у субвенцію в обласний бюджет. Однак не всі виділили кошти, зокрема, місто Суми із запропонованих 10 млн. фактично виділило тільки 1,5. Ромнам, Конотопу, Глухову теж необхідно включатися в цю роботу, тому що жителям їх районів також потрібно лікуватися», — закликав на колегії ОДА керівник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

Перший заступник голови облради Анатолій Річкаль розповів про досвід сусідньої області: «У Чернігові в минулому році зібрали з усієї області кошти і вже в лютому запустили лінійний прискорювач. Сучасне обладнання привезли з Англії і зараз надають допомогу хворим. Потрібно, щоб кожен голова району, ОТГ, міста перейнявся цією проблемою».

Довідково: лінійні прискорювачі широко використовуються як основний елемент (джерело рентгенівського і/або електронного випромінювання) апаратів для радіотерапії. Радіотерапія, променева терапія — лікування іонізуючою радіацією (пучками елементарних частинок з медичного прискорювача), застосовується в основному для лікування злоякісних пухлин і в радіохірургії.

Якщо говорити про досвід Чернігівської області, то вони купили прискорювач у минулому році. Постачальника визначили шляхом тендеру. Його виграв офіційний представник британсько-шведської компанії Еlektа в Україні — ТОВ «Біосенс». Чернігівська лікарня отримала від компанії бонус — ціна закупівлі лінійного прискорювача була на 23,3% нижчою за прогнозовану. Тому сума договору склала 57,5 ??млн. грн. замість 75. Загальна вартість проекту з облаштування медустанови сучасним радіологічним устаткуванням становить 107 млн. грн. З них вартість лінійного прискорювача — 58 млн. Комп’ютерний томограф — додатковий функціонал для повноцінної роботи лінійного прискорювача, коштував 24,48 млн. грн. За даними онкологів, променевого лікування потребують майже 60% пацієнтів.

Поділитися в соціальних мережах: