Сумщина розраховує на 2 тисячі доз вакцини від Covid-19

Про це повідомила заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета. МОЗ анонсувало прибуття в Україну вакцин наприкінці цього тижня.

Попри те, що спочатку обіцяли надходження в Україну вакцини Pfizer, наразі держава отримає вакцину британсько-шведської компанії AstraZeneca. Вакцина ж Pfizer, скоріше всього, має надійти на початку березня. Вакцина AstraZeneca дозволена для використання у країнах ЄС, Великій Британії, Бразилії, Мексиці та інших країнах.

«Перший транш, за різними даними, ми очікуємо у кількості від 500 тис. доз до 1 млн доз. Відповідно такою кількістю доз можна зробити щеплення від 250 тис. людей до 500 тис.», — пояснила посадовиця.

Триває верифікація кількості осіб з категорії, що підлягає вакцинації на першому етапі. Нагадаємо, мова йде про працівників мобільних бригад з вакцинації, медпрацівників закладів, що надають допомогу хворим на коронавірус, та співробітників екстреної медичної допомоги.

За попередніми даними, бажають отримати щеплення більше 900 медичних працівників області. Для Сумщини на першому етапі планують виділити близько 2 тисяч доз, адже вакцинуватися однією і тією ж вакциною необхідно двічі.

Панорама

Поділитися в соціальних мережах: