Сумська влада дала відповідь на онлайн-петицію проти монополії «Сумигазу»

9

Петиція про повернення під контроль місцевої громади газорозподільчих мереж, які знаходились в оперативному управлінні газового монополіста набрала необхідну кількість підписів сумчан та отримала офіційну відповідь.

В нашому місті існує проблема з взаєморозумінням між громадянами та працівниками ПАТ “Сумигаз”. Не дивлячись на те, що всі газорозподільчі мережі будувалися за власні кошти городян міста, всі вони надані містом у користування Сумигазу безоплатно, працівники ПАТ вважають за потрібне принижувати громаду міста та самовільно приймати якісь рішення, які мають негативний вплив на майно городян, підвищують і так високу соціальну напругу, – йдеться у петиції.

На думку автора, необхідно провести сесію, на якій прийняти рішення про повернення газорозподільних мереж, що знаходяться в оперативному управлінні газового монополіста «Сумигаз», громаді. А також оголосити конкурс або створити КП, яке буде обслуговувати газорозподільні мережі і вести свою роботу прозоро на користь міста, а не олігархів.

Однак відповідь мера навряд чи порадує сумчан.

Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» постачальником природного газу може бути лише суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність із постачання природного газу на підставі ліцензії. На сьогодні ПАТ «Сумигаз» в місті Суми є єдиним ліцензіатом на діяльність, пов’язану з експлуатацією газорозподільних систем.

З метою вивчення питання щодо можливості та доцільності створення Сумською міською радою комунального підприємства, яке б могло отримати ліцензію на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж, по яких газ подається населенню, вирішено створити робочу групу, яка проведе детальні дослідження (у тому числі щодо можливості передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми мереж, по яких газ подається до житлових будинків) та розрахунки з цього питання і надасть на розгляд Сумської міської ради відповідні висновки.

Таким чином, мова про передачу газових мереж у користування на конкурентних засадах може йти лише за умови передачі їх із державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Суми та наявності як мінімум двох ліцензіатів на діяльність, пов’язану з експлуатацією та обслуговуванням газових мереж, – йдеться у відповіді на петицію, повний текст якої можна переглянути тут.