Сумські чиновники урочисто привітали донорів

24

У Всесвітній день донора крові, 14 червня, в залі ОДА збиралися усміхнені люди, які, здається, випромінюють якусь особливу силу і енергію – донори крові.

Найактивніших представників донорських осередків Сумського машинобудівного НВО, «СумиХімпрому», «Насосенергомашу» та вірян протестантських церков у цей день вітали губернатор Сумщини Микола Клочко, голова обласної ради Володимир Токар, заступник міського голови Степан Пак, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, керівник первинної організації товариства Червоного Хреста України на СМНВО Раїса Волжина та директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко.

У своїх виступах учасники зібрання говорили про важливість благодійного донорства, про ту дієву допомогу, яку сумські донори надають медикам у найважливішій на світі справі – порятунку життів. А ще – про виняткові для України і всього світу показники кількості донорів в м.Суми та про те, як працює і розвивається унікальний центр крові, завдяки якому ці показники стали можливими.

Сьогодні увесь світ відзначає День донора крові, – зазначив очільник області Микола Клочко, який і сам має донорський досвід. – На Сумщині існує найпотужніший донорський рух в Україні, за рядом показників він перевершує європейські та світові рекорди. І, що приємно, наш Сумський обласний центр служби крові є першим в Україні, який отримав міжнародний сертифікат якості. Він є прикладом для подібних установ у нашій державі. І зараз я хочу подякувати за позицію Володимира Токаря, який у свій час, будучи головою обласної ради, зберіг цей заклад і дав йому новий поштовх для розвитку. Те, що ви робите у СОЦСК вражає. І цей посил, позитив, підтримують і сумчани, які приходять до центру крові. Шановні донори! Ви даруєте жителям Сумщини надію – на життя, на швидке одужання, на щастя. І я хочу побажати усім тим, хто причетний сьогодні до цього свята, перш за все міцного здоров’я, благополуччя, успіхів у ваших починаннях на благо Сумщини та України.

25

Зараз важко уявити, що центру крові могло просто не стати, якби не ті заходи, які були вжиті, – говорить голова обласної ради Володимир Токар. – Але він є і успішно працює. І саме завдяки йому Суми можна назвати донорською столицею світу – адже у нас на тисячу населення здійснюється 160 донацій, такого показника немає більше ніде у світі! Насправді, особливо в нинішній ситуації в країні, донорство – це покликання. Завдяки вам багато людей отримали друге народження. З’являється шанс повернутися до життя у онкохворих дітей, військовослужбовців, що захищають країну в зоні проведення АТО, інших жителів нашої країни, які вимагають переливання крові і плазми. Дякую вам за ваші благородні вчинки, які рятують життя сотень і навіть тисяч людей.

Донорство – це тихий подвиг в ім’я інших, благородна місія, яка не має собі рівних. Це відповідальність перед суспільством. І донори, як ніхто, заслуговують на вдячність і турботу. Тому голова первинної організації товариства Червоного Хреста України на СМНВО Раїса Волжина звернулася до керівників області з проханням ініціювати зміни в Закон України «Про донорство крові та її компонентів» щодо збільшення кількості пільг для благодійних донорів. Саме наша область з її розвиненим донорським рухом має почати розмову про відповідність нашого законодавства щодо донорів міжнародній практиці, – впевнена Раїса Петрівна.

Я щиро захоплююся подвигом, який ви робите для всієї країни, – привітав донорів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко. – Ми надзвичайно його цінуємо і дякуємо вам за те, що ви робите. А наш СОЦСК – це одна з найвдаліших форм державно-приватного партнерства, аналогів якої немає в країні. До нас приїжджали керівники обласних управлінь охорони здоров’я з інших регіонів – і всі вони були у захваті від якісного обслуговування і обстеження донорів, оснащення центру, високих технологій. Я був у інших областях – ніде немає забезпечення лікувальних закладів якісними компонентами крові на 100%, тільки у нас. Якби не ви – в області не було б такого донорського руху.

Донори крові – це одна з найважливіших умов для вдалого лікування багатьох захворювань, – сказав у вітальному слові заступник міського голови Степан Пак. – Розуміючи це, ми розвиваємо систему заохочень донорів – в цьому році на неї виділено більше мільйона гривень. На сьогодні у нашому місті донори крові користуються пільгами на комунальні послуги, транспорт, вони вперше отримали матеріальну допомогу на оздоровлення – по 500 гривень. І ми продовжуємо працювати в цьому напрямку.

23

Звичайно, благодійних донорів приваблюють не пільги і нагороди – а в першу чергу можливість врятувати людські життя. Однак теплі слова вітань, відзначення заслуг активних донорів у розвитку донорського руху у Сумах, пам’ятні нагороди теж важливі. Адже вони означають, що донорство – це не розвага, не хобі, а важлива для суспільства справа. Тому отримання грамот, квітів, премій розчулило багатьох донорів мало не до сліз.

21

Ви всі – наш золотий фонд, – звернулася до них директор СОЦСК Наталія Трофименко. – Завдяки вам лікарі в Сумах можуть бути впевнені – у нас ніхто не помре з-за відсутності крові, при потребі вона може бути доставлена в лікарню в будь-який момент. Наш центр крові працює для вас. Все, що ми робимо, направлено на комфорт і безпеку донорів. І ми будемо робити все, щоб донації приносили вам задоволення.