Сумські депутати просять визнати добровольців АТО — учасниками бойових дій

38

Сумські обласні депутати звернулись до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій.

У зверненні депкорпус просить присвоїти їм офіційний статус воїнів АТО. В першу чергу це стосується добровольчих формувань, які не включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, де воїни залишилися фактично поза законом і на сьогоднішній день не отримують від держави ніяких соціальних гарантій і пільг.

Проект звернення одноголосно підтримали всі депутати.

Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визнання добровольців АТО учасниками бойових дій

На теренах нашої держави вже понад три роки тривають бойові дії за незалежність і територіальну цілісність України. Вже понад три роки ллється кров і гинуть справжні патріоти і віддані сини та доньки України.

На захист Вітчизни стали не тільки професійні військові та військовослужбовці. З перших днів ворожої агресії на захист кордонів України за покликом серця стали прості громадяни – добровольці, багато з яких до сьогодні не отримали належного визнання своєї самовіддано боротьби від держави, у тому числі і після загибелі.

Це стосується тих добровольчих формувань, які не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів.

Ударна міць українських військових дій, учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Відтак вони та члени сімей загиблих добровольців АТО не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави, а найголовніше — ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду.

У серпні 2016 року депутати Сумської обласної ради вже звертались до вищих державних органів з вимогою визнання таких осіб учасникам бойових дій.

З метою забезпечення гідного вшанування воїнів, що віддають своє життя задля миру мільйонів українців, зміцнення патріотизму та самосвідомості громадян України, депутати Сумської обласної ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, без умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: