Сумські медики говорять, що майже 6% сумчан вже перехворіли на коронавірус

Про це сьогодні, 30 листопада, під час апаратної наради в мерії повідомила очільниця відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко. За її даними, 5,8% сумчан зіткнулися з коронавірусом станом на сьогодні. 

«Вірус Covid-19 за клінічним перебігом та ураженням людського організму дуже відрізняється від інших вірусів. В окремих випадках хвороба протікає безсимптомно, проте часто розвивається пневмонія та дихальна недостатність, уражається також серцево-судинна система. Постковідний синдром характеризується тривалим нездужанням, загальною втомою, болями в суглобах та м’язах, проблемами із зором, задишкою, сухим кашлем, втратою нюху та смаку, болем у грудях і когнітивною дисфункцією (порушенням пам’яті, зменшення уваги та здатності до мислення). Цей стан фіксується у 60-80 відсотків людей після перенесеного ковіду. Постковідний синдром може зберігатися протягом місяців після гострої інфекції, при цьому майже половина пацієнтів повідомляють про зниження якості життя», – розповіла ОленаЧумаченко.

За її словами, сьогодні в міських лікарнях для дорослих вільних ліжок – 63, всі забезпечені киснем, для дітей – 93, 59 із них забезпечені киснем.

За минулий тиждень захворів 2661 сумчанин, тобто на 19,1% більше, ніж попереднього тижня. Кількість померлих за тиждень – 24, пише sumy.today.

Поділитися в соціальних мережах: